bloggalerijasuramericayoutuberywordkontakts

Buenos Aires, cumbia nueva school


Cumbia posteriai Buenos Airėse

There's new sound blastin' the streets of Buenos Aires!

Vienas pirmųjų mano susidūrimų su muzika Argentinoj buvo monotoniškas, lėkštas kaip stalas ritmas su labai paprastais tekstais - kuriuos galėjo suprasti net toks ką tik iškeptas gringo boludo, kaip aš. Na, beveik:) Tai cumbia, folko atmaina, atėjusi iš Kolumbijos - ir nuo šito garso nepabėgsi kaip ir nuo kito gerai žinomo Kolumbijos produkto. Cumbia visur – caksi pro atvirus mašinų langus karščiu leipstančiose gatvėse, iš prišnerkštų pakelės barų, ar per kokios turgaus prekeivės portatyvinę tv dėžutę...

"A, kaimiečių muzonas", mesteldavo porteños. Bet kartais pro taksisto radiją ar klubelio San Telme duris prasprūsdavo panašus, bet įdomesnis skambesys. Dabar gi va skaitau žurnale, kad tai - naujausias miesto garsas, ir jis skamba taip originaliai, kad pasiekia net Niujorko ausis.

Naujas garsas turi ir savo bažnyčią, klubą - pavadintą.. haha, "Žižek" — taip, madingo Slovenijos filosofo Slavojaus Žižeko, kuris yra vedęs jauną argentinietę-fotomodelį, ir kažkada dėstė Buenos Airių universitete, vardu.

Buenos Aires
Volando en Buenos Aires (Photo: Horacio Paone for The New York Times)

Štai ką ir rašo XLR8R (Amerikos - ir kur kas sėkmingesnis - atsakas UK MUZIK'ui):
With its repetitive percussion, cheesy keyboards and trite lyrics, cumbia was often dismissed as music for the lower classes and the rural areas [...] That perception only strengthened with emergence of cumbia villera, a harder-edged style that emerged from the villas of Buenos Aires in the middst of the economic crisis that began in 1998 and peaked in 2002. The lyrics horrified mainstream Argentinians with lurid tales of crime, drug use and cheap women.

Despite the unfriendly climate, a new crop of Buenos Aires cumbia DJs and producers has recently emerged with a different perspective. [...] musicians are now mixing cumbia rrhythms with modern hip-hop and electronics sounds.
Visą straipsnį paskaityti galima čia, arba parsisiuntus naujausią XLR8R numerį - nemokamai! - pdf formate čia.

O čia iš Bruklino Maddecent blogo:
[...] it started there with the crazy new stuffs that kids are doing in Buenos Aires… and then went back around to the foundation in columbia… people are flipping [...]
but yo!!!! get the mother fuckin podcast
Spausk paklausyt Maddecent podcast: cumbia is the new bollywood

DJ Rupture savo bloge Negrophonic taip pat publikuoja keletą įdomesnių cumbia (ir ne tik) įrašų. Bet apie Bruklino massive gal kitą kart.

Pabaigai - Villa Diamante, saite galima parsisiųst naujausius mashup gabalus arba pilną rinkinį vienam zipe.
Related Entries:
Esa cumbiera intelectual
Survival guide to New York
Notes from the Underground (Ars Subterranea)
Year in music: Moroccan pop to Latin American rap
Dub War
Komentarai (1)  Permalink

Komentarai

eBo @ 29.11.2007 20:47 GMT+2
oho. cia zenklas! nesenai vieno kieciausiu ir mano favorito prodiuserio Diplo podcast serijoje radau posta apie cumbia. susuko jis nebloga cumbiastep miksa, kuri galima rasti cia http://web.mac.com/diplo1978/

reiks imtis sito reikalo:)
No new comments allowed (anymore) on this post.